Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
B2 Grade 7 17 Nov 18
24 Nov 18
Napoleons
7/132 J ep 40 S Ammathalli 30* S Krishna 25  
v South Brisbane Junior
Jim Neibling Oval 
Pre-Xmas Open (u15-17) Div 1 6 18 Nov 18 Souths Magpies
8/171 C Hanscomb 50  T Annan 4/31 L Eaglestone 2/30
def by UQ Gold
5/216(cc) CT Bell 104* R Kadiyala 37 A Bromell 28  N Fee 2/21
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
Pre-Xmas Open (u15-17) Div 1 6 18 Nov 18 Souths Red
83 J Adams 25  R Mitchell 3/10 T Whisson 3/14 J Coxall 2/19 D Bantwal 2/28
def by Park Ridge Panthers
84 J Coxall 29  X Boyle 3/17 N Vojinov 3/17 K Kassulke 2/7
Fehlberg Park (Bob Young Oval) 
Pre-Xmas U14 Div 1 4 17 Nov 18
24 Nov 18
Wests Gold
4/95 T Matthews 49*  
v Souths Magpies
4/78  
Graceville Memorial Park (Oval 2 -Turf) 
Pre-Xmas U14 Div 1 4 17 Nov 18
24 Nov 18
UQ Gold
3/101  
v Souths Red
6/117 M Love 40 J Isoardi 37  
University of Queensland (St. Lucia 9 (formerly St Lucia 7)) 
Pre Christmas U14 Div 2 4 17 Nov 18
24 Nov 18
WPC Heat
v Souths Green
CJ Greenfield (Turf Oval) 
Pre Christmas U14 Div 2 4 17 Nov 18
24 Nov 18
ATC Green
6/51  A Fryer 2/1 H Watson 2/7
v Souths Heat
87  JW Lindenburg 3/7 HJ Higgins 2/14
Chelmer Park (Turf) 
Pre-Xmas U12 Div 1 6 17 Nov 18 Kenmore Kookaburras
100  C Fraser 2/6
def by Souths Magpies
6/211 A Owen 39* C Hunter 30  
Kenmore South State School 
Pre-Xmas U12 Div 2 6 17 Nov 18 Souths Green
4/123(cc)  
def by WPC Heat
3/178(cc)  
Watson Road State School (Field 1) 
Pre-Xmas U11 Div 1 6 17 Nov 18 Souths Red
144 T Chambers 33  H Lockhart 2/19 O Stent 2/24
def by Moggill Gold
2/148(cc) S Brits 26* R Smith 25*  
Yeronga High State School () 
Pre-Xmas U11 Div 1 6 17 Nov 18 Souths Magpies
v UQ Gold
Rocklea State School 
Open U15-17 Pre Christmas Div 2 Blue 4 17 Nov 18
24 Nov 18
Souths Green
v Wests Strikers
Fehlberg Park (Bob Young Oval) 
Pre Christmas U15-17 Open Div 2 Red 4 17 Nov 18
24 Nov 18
Macgregor Sharks
v Souths Heat
DM Henderson Park (Bottom Oval) 
Pre-Xmas U13 Div 1 6 17 Nov 18 Souths Magpies
8/148(cc) J Fury 31*  N Khan 2/8 A Latif 2/12
def Souths Red
5/120  
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
Pre-Xmas U13 Div 2 6 17 Nov 18 St Peter's Lutheran
v Souths Heat
St Peters Lutheran College (Stolz Oval) 
Pre-Xmas U13 Div 2 6 17 Nov 18 ATC White
v Souths Green
Brookfield Showgrounds (Brookfield Showgrounds - Oval #1) 
Pre-Xmas U10 Div 2 6 17 Nov 18 WPC Heat
v Souths Tigers
Wolston Park (Wolston Park - Synthetic) 
Pre-Xmas U10 Div 2 6 17 Nov 18 Souths Bulls
v ATC Cork
Moorooka State School 
Pre-Xmas U10 Div 2 6 17 Nov 18 Souths Bushrangers
6/69(cc)  C Sherlock 2/5 J Treacy 2/5
def by ATC White
3/75(cc)  
Our Lady of Fatima Catholic Primary School 
Pre-Xmas U10 Div 2 6 17 Nov 18 Souths Blues
v Souths Warriors
Yeronga Memorial Park (Yeronga Memorial Park - Oval #1) 
Pre-Xmas U11 Div 2 6 17 Nov 18 Souths Heat
37  H Blackburn 2/1 L Capper 2/9
def by St Peter's Lutheran
84  
Watson Road State School (Field 2) 
MSW Girls Cricket (Stage 1) 6 17 Nov 18 Kenmore Fire
v Souths Fire
Akuna Oval (#1 Flix A) 
7s Scorchers 6 17 Nov 18 Kenmore Krows
v Souths Scorchers
Tuckett Street (Oval 1) 
7s Heat 6 17 Nov 18 Kenmore Krocodiles
v Souths Heat
Akuna Oval (#1 Flix A) 
7s Sixes 6 17 Nov 18 Souths Sixers
4/231(cc) H Whalley 38* J Wall 36* A Young 27*  
def Kenmore Kockatoos
12/93(cc)  J Wall 3/8 D Jennings 2/20
Dutton Park State School 
Girls Chelmer Cricket Challenge- Stage 2 SF 17 Nov 18 Wests Harriers
def Souths Stars
Chelmer Park (Turf) 
Girls Chelmer Cricket Challenge- Stage 2 SF 16 Nov 18 Wests Falcons
0/142(cc) EG Savage 37* Z Dancu 29*  
def Souths Fire
4/74(cc)  
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval)