Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Pre Christmas Stage 3 Advanced Blue (div1) 9 7 Dec 19 SLC
98  M Robertson 2/7
def by Souths Bulls
4/100 H Watson 40  
St Laurences College Playing Fields (Oval No. 7) 
Pre Christmas Stage 3 Advanced Blue (div1) 9 7 Dec 19 Souths Magpies
v BYE
Fehlberg Park (Bob Young Oval) 
Pre Christmas Stage 3 Advanced Red (div2) 9 7 Dec 19 WPC Bulls
2/168(cc) S Shah 51* S Sharma 41*  
def Souths Heat
88  
Wolston Park (Wolston Park - Turf) 
Pre Christmas Stage 3 Intermediate Red (div3) 9 7 Dec 19 WPC Bulls
0/60  
def Souths Heat
51  K Linehan 3/17 S Dani 2/9
CJ Greenfield (Turf Oval) 
Pre Christmas Stage 3 Intermediate Red (div3) 9 7 Dec 19 UQ Blue
8/49  j mcarthy 2/4 T Troughton 2/7
def Souths Bulls
45  A Graham 5/8 C Beachy-Head 3/13
University of Queensland (St. Lucia 2) 
Pre Christmas Stage 3 Intermediate Blue (div2) 9 7 Dec 19 Macgregor Sharks
def Souths Red
DM Henderson Park (Bottom Oval) 
Pre Christmas Stage 3 Intermediate Blue (div2) 9 7 Dec 19 Kenmore Kookaburras
8/122 J Singh 31*  j du 3/18 R Moloney 2/4 C Hunter 2/7
def by Souths Green
4/165(cc) C Fraser 41* J Wright 29*  B Arndt 2/1
Moore Park (George Watt oval) 
Pre Christmas Stage 3 Intermediate Blue (div2) 9 7 Dec 19 Wests Chieftains
7/111  M Collins 2/7 S Willing 2/13 K Reid 2/14
def by Souths White
8/191(cc) K De Silva 64* R Bird 25  J Ward 4/24
Dunlop Park (Oval 1) Turf 
Pre Christmas Stage 2 Advanced Blue (div1) 9 7 Dec 19 Souths Magpies
2/167(cc) J Bakshi 25*  
def St Peter's Lutheran
139  A Henry 2/12 J Maxwell 2/21
Watson Road State School (Field 1) 
Pre Christmas Stage 2 Advanced Blue (div1) 9 7 Dec 19 Kenmore Koalas
4/136(cc) U Player 30* A Dacey 27  
def Souths Heat
2/96(cc)  A Dacey 2/15
Kenmore South State School 
Pre Christmas Stage 2 Advanced Red (div2) 9 7 Dec 19 Souths Scorchers
1/117  
def SLC Blue
105  
Yeronga High State School () 
Pre Christmas Stage 2 Intermediate Blue (div1) 9 7 Dec 19 Souths Bulls
2/141(cc)  
def Wests Warriors
57  
Rocklea State School 
Pre Christmas Stage 2 Intermediate Red (div2) 9 7 Dec 19 ATC 4 Blue
def by Souths Tigers
Jack Bowers Oval (North Oval) 
Pre Christmas Stage 2 Intermediate Red (div2) 9 7 Dec 19 Souths Warriors
87  J Rosario 3/8
def by Kenmore Koolkats
3/148 L Birt 31* J Tang 29*  
Watson Road State School (Field 2) 
Thunder 9 7 Dec 19 Souths Thunder
v Souths Flanders
Dutton Park State School 
Magpies 9 7 Dec 19 Souths Magpies
v ATC 5 Navy
Moorooka State School 
Renegades 9 7 Dec 19 Wests Stormers
v Souths Renegades
Toowong State School 
Rockets 9 7 Dec 19 Souths Rockets
v Souths Bushrangers
Yeronga Memorial Park (Yeronga Memorial Park - Oval #1) 
Scorchers 9 7 Dec 19 Souths Scorchers
v ATC Purple
Our Lady of Fatima Catholic Primary School 
Tigers 9 7 Dec 19 Souths Tigers
v Kenmore Wallabies
Fehlberg Park (Ron Porter Oval) 
Stars 9 7 Dec 19 Kenmore Emus
v Souths Stars
Akuna Oval 2 (#1 Flix A) 
Pre Christmas Stage 1 Girls 9 7 Dec 19 Moggill
v Souths Flame
Moggill State School 
Pre Christmas Stage 1 Girls 9 7 Dec 19 Souths Fire
v TBD
Fehlberg Park (Ron Porter Oval) 
MSW Cup 8 1 Dec 19 ATC Open Blue
8/159 C Mayer 44 CT Neumann 25  M Meegasdeniya 3/31 L Khan 2/20
def Souths Green
155 CH Smith 66 N Tennakoon 44*  J Mitchell 3/16 J Hewson 3/24 C Hunt 3/40
Brookfield Showgrounds (Brookfield Showgrounds - Oval #1) 
MSW Cup 8 1 Dec 19 UQ MSW Blue
53  N Vojinov 3/8 B Jeffrey 3/12 MA Love 2/4
def by Souths Magpies
8/79  
University of Queensland (St. Lucia 2) 
MSW Shield 9 7 Dec 19 UQ Gold
9/183(cc) J Scifleet 83* J Alexander 45  JH Pang 2/27 X Santos 2/35
def Souths Magpies
146 JH Pang 44 J Fury 34  J Heelan 2/31 OG White 2/35
Gibson Park (South Oval) 
MSW Shield 9 7 Dec 19 Souths Dons
v BYE
Fehlberg Park (Bob Young Oval) 
Chelmer Girls Cricket Challenge- Stage 2/3 8 6 Dec 19 Souths Flame
69 A Cullinan 37  O Bergin Piggott 2/2 R Harrison 2/10 D Bandyopadhyay 2/22
def by Kenmore
4/88(dec) R Henderson 33 R Harrison 26*  L Guilfoyle 2/1
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
C2 Grade SF 14 Mar 20
15 Mar 20
Alexandra Hills
4/83  
def South Brisbane Junior
119  S Coleman 5/34 J Vreke 2/50
EGW Wood Reserve (Fred Kratzmann Oval) 
Post Christmas Stage 2 Advanced Blue 7 14 Mar 20 Souths Magpies
v Souths Heat
Yeronga High State School () 
Post Christmas Stage 2 Intermediate Blue 7 14 Mar 20 Souths Bulls
18  J Lansdown 3/3 T Esterhuizen 2/7
def by Kenmore Krocodiles
7/118(cc) O Goring 36*  
Watson Road State School (Field 1) 
Post Christmas Stage 2 Intermediate Red 7 14 Mar 20 Kenmore Kingfishers
90  L Tainton 2/9
def by Souths Warriors
4/125(cc)  
Chapel Hill State School 
Post Christmas Stage 1 Advanced Blue 7 14 Mar 20 Souths Bushrangers
v Kenmore Kangaroos
Our Lady of Fatima Catholic Primary School 
Post Christmas Stage 1 Advanced Blue 7 14 Mar 20 Souths Scorchers
v ATC 4 Blue
Moorooka State School 
Post Christmas Stage 1 Advanced Blue 7 14 Mar 20 Wests Stormers
v Souths Magpies
Oxley State School  
Post Christmas Stage 1 Advanced Blue 7 14 Mar 20 WPC Bulls
v Souths Flanders
Middle Park State School  
Post Christmas Stage 1 Girls 7 14 Mar 20 Moggill Fire
v Souths Heat
Moggill State School 
Post Christmas Stage 1 Girls 7 14 Mar 20 Souths Fire
v Moggill Heat
Dutton Park State School 
Post Christmas Stage 1 Intermediate Blue 7 14 Mar 20 WPC Bulls
v Souths Stars
CJ Greenfield (West Synthetic) 
Post Christmas Stage 1 Intermediate Blue 7 14 Mar 20 Souths Renegades
v Souths Thunder
Rocklea State School 
Post Christmas Stage 1 Intermediate Blue 7 14 Mar 20 Souths Rockets
v Moggill Blue
Yeronga Memorial Park (Yeronga Memorial Park - Oval #1) 
Post Christmas Super 7s 7 14 Mar 20 Wests Comets
v Souths Sixers
Graceville State School 
Post Christmas Super 7s 7 14 Mar 20 Souths Tigers
v Wests Stars
Watson Road State School (Field 2) 
Post Christmas Stage 3 Advanced T20 7 15 Mar 20 Souths Bulls
7/102(cc)  M Isoardi 3/14 R Buttar 2/19
def by Souths Magpies
7/127(cc) J Isoardi 70  D KURUPPU 2/6
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
Post Christmas Stage 3 Intermediate Blue T20 7 15 Mar 20 Moggill Gold
v Souths Heat
Moggill Sports Park Field () 
Post Christmas Stage 3 Intermediate Red T20 7 15 Mar 20 Wests Chieftains
8/81(cc)  J Wright 2/15
def by Souths Green
5/99  
Chelmer Park (Turf) 
Post Christmas Stage 2 Advanced Red 7 14 Mar 20 Souths Scorchers
v Moggill Blue
Acacia Ridge State School 
Post-Christmas Chelmer Girls Challenge - Stage 2/3 7 13 Mar 20 Souths Fire
2/68(dec)  
def Wests Eagles
4/39  Z Pearson 3/8
Fehlberg Park (Jack Cooke Oval) 
Post-Christmas Chelmer Girls Challenge - Stage 2/3 7 13 Mar 20 Kenmore Fire
5/81  
def Souths Flame
5/70(cc)  D Bandyopadhyay 2/7
CJ Greenfield (Turf Oval)